Rodinný dům typu Okál se zděným penzionem

nemovitost
makler
Realitní kancelář Real
Ing. Marie Kadlecová
+420 602 106 436

Č.zakázky: 180D2005
Lokalita: Borová Lada
Město: Borová Lada
Typ objektu: Hotely penziony a restaurace
Druh: hotel
Plocha: 1447 m2
Užitná plocha: -
Zastavěná plocha: 204 m2
Obytná plocha: -
Plocha pozemku: 1247 m2
Energetická náročnost:G

Představuji Vám Penzion Borováček, malý rodinný penzion v srdci Šumavského národního parku a CHKO Šumava, v centru obce Borová Lada. Má zastavěnou plochu 204 m2 a okolní pozemek pro další využití o výměře 1.253 m2 včetně vlastního asfaltového parkoviště pro 6 automobilů.
Celková kapacita penzionu je 22 lůžek v 7 pokojích, každý s vlastním příslušenstvím (WC, koupelna s vanou nebo sprchou, televize, SAT) , na každém patře je malá kuchyňka. Kromě toho se v přízemí nachází samostatný byt 4+1 s velkým obývákem a prosklenou pavlačí podél objektu, v suterénu pak technické podlaží s garáží.
Obytná plocha 219 m2, plocha příslušenství (chodby, schodiště, tech. podlaží s garáží) 169 m2. Užitná plocha celkem 388 m2. Cena 1 m2 užitné plochy vychází na cca 31.000,-Kč za 1 m2 (okolní pozemek a zast. plocha včetně)
Celý objekt je napojený na inž. sítě a je zateplený. Vytápění zajišťuje elektrické topení – částečně AKUnádržemi, částečně úsporné mramorové sálavé panely, které jsou napájené také vlastní fotovoltaickou elektrárnou umístěnou na střeše (licence na 25 roků). Pro ohřev TUV jsou zde osazeny 2 vzájemně propojené boilery po 200 l. Součástí volného pozemku je vlastní parkoviště pro návštěvníky. V létě je k dispozici posezení se stoly, židličkami a slunečníky a zahradní gril. Pro uložení lyží a kol tu je uzamykatelný dřevěný přístavek o ploše cca 25 m2. Penzion se prodává s veškerým vybavením - tak, aby mohl být ihned po koupi využíván novým majitelem.
Původní stavba – dům Okál pochází z 80. let V přízemí se nachází samostatný byt 4+1 s prosklenou zimní zahradou podél objektu. V podkroví jsou 2 čtyřlůžkové pokoje každý se sprchou a WC, které mají vlastní vchod, ze společné verandy. K těmto dvěma pokojům patří společná kompletně vybavená kuchyňka. V technickém podlaží v suterénu pod celou touto částí se nachází garáž a sklady.
Zděná přístavba z r.2006 zahrnuje celkem 5 pokojů - 2 čtyřlůžkový, 3x dvoulůžkový pokoj. Tato část není podsklepená. V přízemí jsou dva dvoulůžkové pokoje, které jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením (sprcha, umyvadlo, WC) a TV a SAT. Mají společnou kompletně vybavenou kuchyňku. První patro: 1x čtyřlůžkový pokoj, 1 x dvoulůžkový pokoj. Oba mají opět každý vlastní sociální zařízení /sprcha, umyvadlo, WC/ a TV a SAT. K dispozici společně vybavená kuchyňka.Podkroví: 1x čtyřlůžkový apartmán + vlastní koupelna /vana, umyvadlo WC/ s vlastní kuchyňkou a TV a SAT.
Majitelé penzionu Borováček, starší manželé, jej provozovali spíše z dobroty srdce než pro zisk. Jejich klientela pocházela z okruhu známých a přátel, kteří se sem rádi vraceli a trávili zde volné chvíle na kolech či běžkách a večery pak spolu s rodinou pohostinných ubytovatelů. Obsazenost objektu nebyla v posledních letech nijak vysoká také vzhledem k nedobrému fyzickému stavu obou manželů. Když pak oba během sedmi dnů zemřeli, byl objekt dán do prodeje. Je potřeba říci, že na nemovitosti nevázne žádné zástavní právo ani pohledávky fyzických či právnických osob. Objekt může být využíván pro rodinné bydlení v kouzelné šumavské přírodě a provozování ubytování, které je odděleno od bytu a má zvláštní vchod.
Nebo je možné koupi objektu pojmout komerčně a po úpravách jej komplet celý pronajímat skupinám osob za týdenní taxu.
Borová Lada s nadm.výškou 865 m.n.m. je celoročně využívané horské středisko s dobrou občanskou vybaveností, které je obklopené kouzelnou přírodou, v těsné blízkosti Chalupské slati, jedné z nejkrásnějších na Šumavě. Spolu s blízkou Kvildou jsou východiskem turistických tras a bílých stop v nejmalebnějších lokalitách Šumavského národního parku. Vysoká poloha zaručuje na šumavských pláních celoroční skvělé podmínky pro relaxaci a bohatou, až do brzkého jara trvající, sněhovou pokrývku - ideální podmínky pro lyžaře, milovníky bílé stopy. V blízkém dosahu jsou i lyžařské vleky. Na jaře, v létě a na podzim si přijdou na své cyklisté a houbaři. Přímo v Borové Ladě stojí také za návštěvu unikátní soví voliéra.
Cena: 8.650.000,-Kč
8 650 000 Kč
Může Vás taky zajímat

Pro tento typ domu a kategorii není v databázi žádný podobný.